Neparasts koncerts Vašingtonas metro

Neparasts koncerts Vašingtonas metro

Atbildēt Mikluha » 18 Marts 2011, 01:04

Ikdienas steigā mēs palaižam garām galveno


Attēls


Aukstā janvāra rītā vienā no Vašingtonas metro stacijām kāds vīrietis sāka spēlēt vijoli. 45 minūšu laikā viņš nospēlēja 6 skaņdarbus. Šajā laikā, tā kā bija sastrēgumstunda, viņam garām pagāja vairāk kā tūkstotis cilvēku, no kuriem vairums bija ceļā uz darbu.

Pēc pirmajām trīs minūtēm muzikantam uzmanību pievērsa vīrietis vidējos gados. Viņš pagausināja savu soli, uz mirkli apstājās un … aizsteidzās tālāk savās darīšanās.

Vēl pēc minūtes vijolnieks guva savu pirmo peļņu: sieviete iemeta naudu vijoles futlārī un bez apstāšanās turpināja savu gaitu.

Vēl pēc dažām minūtēm kāds vīrietis atspiedās pret sienu un sāka klausīties, bet drīz vien, pavēries pulkstenī, aizgāja savu ceļu.

Vislielāko uzmanību muzikantam pievērsa trīsgadīgs puisēns. Mamma steidzīgi veda viņu pie rokas, bet zēns apstājās, lai palūkotos uz vijolnieku. Mamma parāva viņu spēcīgāk un puika turpināja kustību, visu laiku atskatoties atpakaļ. Tāda situācija atkārtojās arī ar dažiem citiem bērniem. Bet vecāki visi bez izņēmuma neļāva tiem uzkavēties ne uz mirkli.

45 minūtēs, kamēr vijolnieks spēlēja, tikai 6 cilvēki apstājās un paklausījās, vēl 20 neapstājoties ziedoja naudu. Muzikanta peļņa sastādīja 32 dolārus.

Neviens no garāmgājējiem nezināja, ka vijolnieks bija Džošua Bells – viens no pasaules labākajiem mūziķiem. Viņš spēlēja vienu no vissarežģītākajiem skaņdarbiem, kas jebkad uzrakstīti, bet instruments bija Stradivari vijole, kuras vērtība sastādīja 3,5 miljonus dolāru.

Divas dienas pirms šīs uzstāšanās metro, viņa koncertā Bostonā, kur biļete maksāja vidēji 100 dolāru, zālē brīvu vietu nebija.

Džošua Bella spēle metro bija daļa no sociāla eksperimenta, ko rīkoja avīze Vašington Post, par cilvēku uztveri, gaumi un prioritātēm. Eksperimenta principi bija: ikdienas vidē, nepiemērotā brīdī: Vai mēs sajūtam skaistumu? Vai apstājamies, lai to novērtētu? Vai atpazīstam talantu negaidītos apstākļos?

Viens no šī eksperimenta secinājumiem varētu būt sekojošais: Ja mēs nespējam atrast laiku tam, lai kaut uz mirkli apstātos un paklausītos labāko no jebkad uzrakstītajiem skaņdarbiem, ko izpilda viens no planētas izcilākajiem mūziķiem, ja mūsdienu dzīves temps ir tik ļoti visaptverošs, ka mēs kļūstam akli un kurli pret tādām lietām, – tad ko vēl mēs palaižam garām?”Spēlē Džošua Bells


Mēs palaižam garām pašu dzīvi.


Bonus :) :arrow:Lietotāja avatars
Mikluha
Site Admin
 
Status: Offline
Ziņojumi: 38
Reģistrēts: 17 Maijs 2010, 04:35

Atgriezties uz Mūzika

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesis: 1